Dzień Wiosny

Monika Słomianna

Pierwszy dzień wiosny, to święto celebrowania przez społeczność szkolną odejścia zimy i witania wiosny.

Od samego rana bawiliśmy się doskonale, ponieważ uczniowie przyszli ubrani w wiosenne stroje. Na każdej przerwie przygrywała muzyka - tańczyliśmy belgijkę. W tym dniu dominowały “lekcje na opak” - uczniowie wcielali się w role nauczycieli i prowadzili lekcje. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszono “Dzień bez plecaka” i młodzież przyniosła swoje pomoce szkolne we wszystkim co możliwe (walizki, koszyki, mikrofala, wózek, wiaderka i inne). Pierwszego dnia wiosny obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa – kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się kolorowymi motylkami i gazetkami, a uczniowie w klasach przygotowywali wiosenne wianki. Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za zadbanie o uczniowskie żołądki - dzieci otrzymały chleb i kiełbasę z grilla oraz pyszne banany. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.