WSZYSCY JESTEŚMY MIESZKAŃCAMI ZIEMI

Przemysław Czajka

25 kwietnia po raz kolejny odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas II pod hasłem „Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi”.

Za przygotowanie konkursu odpowiedzialni byli Pan Przemysław Czajka oraz Pani Marta Baksalary. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gostynia. Celem tego  konkursu jest kształcenie świadomości ekologicznej dzieci oraz poczucia współodpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Do konkursu zgłosiły się 4 placówki: Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie oraz Szkoła Podstawowa w Siemowie. Rywalizacja konkursowa przebiegała w dwóch etapach. Pierwsza część to ekologiczna zgaduj - zgadula, podczas której dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat między innymi roślin i zwierząt będących pod ochroną, znajomością takich pojęć jak smog, recykling, umiejętnością rozwiązywania krzyżówek, zagadek i rebusów o tematyce przyrodniczej. Natomiast w drugiej części - sprawnościowej m.in. segregowały śmieci , zbijały kręgle oraz układały z puzzli kwiaty i zwierzęta będące pod ochroną. O zajętym miejscu zadecydowała suma punktów zdobytych w obu etapach. Wszystkie drużyny wykazały się wspaniałą znajomością tematyki ekologicznej oraz świetnie się bawiły. Pomiędzy etapem teoretycznym a praktycznym na uczestników czekał słodki poczęstunek. Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE - Szkoła Podstawowa w Siemowie

II MIEJSCE ex aequo - Szkoła Podstawowa w Daleszynie i Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu

III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa w Goli

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gostynia.