CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020

Monika Słomianna                  

                                               cyfrowa   cyfrowa2

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie Uczniowskie Laboratoria Informatyczne wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

Podczas wycieczki wychowankowie integrowali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie. Wspólne zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Już na wejściu uczniów zachwyciła drukarka wodna z różnego rodzaju wzorami i napisami, która jest najdłuższą tego typu instalacją w Europie. Hydropolis oferuje 7 stref tematycznych, w których multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody. Podczas spaceru uczniowie obejrzeli film o powstaniu wody, następnie podziwiali różne stworzenia głębinowe. W kolejnej strefie poznali ewolucję życia i funkcje wody w organizmie. Korzystali z symulatora zamieci śnieżnej i ognia z pary wodnej oraz wielu innych technologii multimedialnych.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była gra terenowa w lesie. Geocaching to gra znana na całym świecie polegająca na odnajdywaniu różnych skrytek za pomocą GPS. W naszej grze terenowej grupy uczniów rywalizowały ze sobą poszukując ukrytych skrytek tak, aby jak najszybciej dotrzeć do skrytki finałowej. Drużyny musiały wykazać się spostrzegawczością i orientacją w terenie. GPS wskazywał nam kierunek i odległość oraz podpowiedzi, gdzie ukryte są skrytki. Geozbieracze to świetna gra i integracja zespołów. Po skończonej zabawie uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas odpoczywając i integrując się z rówieśnikami ze szkoły w Pępowie na leśnej polanie.

scroll back to top