Zwycięska passa trwa!

Przemysław Czajka

13 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbyły się Eliminacje Powiatowe w futsalu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

(uczniowie urodzeni w roku 2008-2009). Rozgrywki toczone były w 3 grupach i każda grupa rozgrywała swoje mecze w innym miejscu. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie z gospodarzem turnieju - SP 1 w Gostyniu, SP w Goli oraz SP nr 5 w Gostyniu. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a czas trwania jednego pojedynku wynosił 2x7 min. 

Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i bez potknięcia zajęła 1 miejsce w grupie i wywalczyła awans do Finału Powiatowego. 

Tydzień później  20.12. w Finale Powiatowym, który odbył się w Pępowie zagrały 3 najlepsze zespoły z eliminacji powiatowych: SP w Borku Wlkp., SP w Pępowie oraz nasza drużyna.

Nasi zawodnicy ponownie nie mieli sobie równych i bez porażki oraz co najbardziej cieszy - ponownie bez straty bramki zajęli 1 miejsce i wywalczyli awans do Finału Rejonowego, który odbędzie się po Nowym Roku, a miejsce rozgrywek nie jest jeszcze znane. 

Naszej drużynie należą się ogromne brawa za postawę na boisku i godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie gostyńskim. Śmiało możemy powiedzieć ,że mamy najlepszą szkolną drużynę piłkarską w powiecie gostyńskim, a to nie koniec rozgrywek. Czekamy na kolejny etap turnieju, a w nim na kolejne pozytywne emocje i zwycięstwa. 

Wyniki Eliminacji Powiatowych w Gostyniu (13.12.2022):

SP Siemowo - SP Gola   23:0

SP Siemowo - SP 5           3:0

SP Siemowo - SP 1           4:0

Wyniki Finału Powiatowego w Pępowie (20.12.2022):

SP Siemowo - SP Borek Wlkp.  4:0

SP Siemowo - SP Pępowo       10:0

Skład reprezentacji:

Wiktor Michalak, Mikołaj Wiatrowski, Filip Budzyń, Hubert Kaźmierczak, Oskar Kaźmierczak, Kacper Michalak, Paweł Skorupka 

scroll back to top