Finał Rejonowy w Futsalu w Gostyniu

Przemysław Czajka

8.01.2023 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się finał rejonowy w Futsalu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie z rocznika 2008/2009).

Powiat gostyński reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie, która okazała się bezkonkurencyjna zarówno w turnieju eliminacyjnym w Gostyniu jak i finale powiatowym w Pępowie zajmując 1 miejsce nie tracąc żadnej bramki.
Do rywalizacji w finale rejonowym prócz szkoły w Siemowie stanęły: Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolsztynie, Szkoła Podstawowa w Drobinie, Szkoła Podstawowa w Racocie oraz Szkoła Podstawowa w Sierakowie.
Mecze rozgrywane były w 2 grupach w czasie 2x8 min. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy premiowane były awansem do półfinałów. Drużyna z Siemowa znalazła się w grupie z Sierakowem i Wolsztynem.
Nasza szkoła w meczach grupowych pokonała szkołę w Sierakowie 2:0 oraz zremisowała 1:1 ze szkołą w Wolsztynie i zajęła 1 miejsce w grupie drugiej. W półfinale drużyna z Siemowa zmierzyła się z bardzo silną drużyną i faworytem turnieju – Szkołą Podstawową nr 7 w Lesznie, która praktycznie co roku uzyskuje awans do finałów wojewódzkich. Do przerwy szkoła w Siemowie przegrywała 0:2 by ostatecznie w regulaminowym czasie gry dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji zremisować 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna była 5 minutowa dogrywka, w której żadna z drużyn nie zdołała strzelić zwycięskiej bramki. Doszło do serii rzutów karnych w których skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Leszna i to oni awansowali do finału. Nasza reprezentacja zagrała w meczu o 3 miejsce ponownie z Wolsztynem. W regulaminowym czasie w meczu z Wolsztynem padł remis 1:1 a w dogrywce dwie bramki strzelili zawodnicy z Siemowa nie tracąc żadnej i to oni zajęli ostatecznie 3 miejsce w turnieju.
III miejsce w finale rejonowym uznać należy za ogromny sukces zawodników z małej wiejskiej szkoły z powiatu gostyńskiego jaką jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie.
Zawodnikom należą się słowa uznania i brawa za walkę, poświęcenie i zdrowie zostawione na parkiecie w całym cyklu turniejów futsalowych.