ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Bożena Walczak - Woźniak

W czwartek 27 kwietnia 2023 roku odbył się w szkole uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,

który zorganizowali uczniowie z klasy ósmej. Na apelu zgromadzili się uczniowie i nauczyciele, aby wspólnie uczcić to ważne święto narodowe. Ósmoklasiści opowiedzieli zebranym, jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku przez Sejm Czteroletni. Konstytucja ta była pierwszym w Europie i drugim na świecie aktem prawnym określającym zasady ustroju państwa i prawa obywatelskie. Podczas akademii piątoklasiści odśpiewali pieśń „Witaj Majowo Jutrzenko”, a uwieńczeniem uroczystości był taniec ze wstęgami biało – czerwonymi w wykonaniu uczennic kl. 8.

Po akademii odbył się konkurs recytatorki poezji patriotycznej dla uczniów kl. VII i kl. VIII. W konkursie szkolnym wzięli udział laureaci klasowych eliminacji. Wyniki szkolnego etapu są następujące:

I miejsce: Nikola Konkiewicz

II miejsce ex aequo