Ogólnopolski Certyfikat „Szkolny Klub Wolontariatu”

Agata Wierzchowska

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż w bieżącym roku szkolnym nasz wolontariat uzyskał ogólnopolski certyfikat „Szkolny Klub Wolontariatu”.

Bardzo cieszymy się z tego tytułu, który jest jednocześnie zwieńczeniem działań podjętych przez wolontariuszy w roku szkolnym 2017/2018.

Aby uzyskać wymieniony wyżej certyfikat musieliśmy wykonać szereg działań charytatywnych.
W ramach udziału w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu przeprowadzaliśmy akcje, w które włączyliśmy nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale także lokalną społeczność. Nasza szkoła zaangażowała się również w akcje o zasięgu ogólnopolskim takie jak: „Marzycielska Poczta”, Góra Grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Dodatkowo przez cały rok szkolny staraliśmy się przeprowadzać w naszej szkole liczne konkursy nawiązujące do bezinteresownego pomagania.
W szkole odbyły się zarówno konkursy plastyczne jak i literackie. Nasi wolontariusze przeprowadzili również wśród uczniów ankietę na temat wolontariatu, dzięki której dowiedzieliśmy się, jakie jest zdanie uczniów na temat pomagania.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy tworzyli Szkolny Klub Wolontariatu. Mamy nadzieję, że w przyszły roku szkolnym również będziecie angażować się w naszą działalność.

 

scroll back to top