Tyle serca jest w nas...

Stało się tradycją naszej szkoły, że w  połowie grudnia w szkolnych murach odbywa się kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych.

13 grudnia przy blasku świec, zapachu świerku, w pięknej świąteczno-zimowej scenerii odbył się kiermasz dla Mateusza i Michała. Wydarzenie to, po raz kolejny zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Siemowa i Kosowa. Kiermasz został poprzedzony koncertem i wspólnym kolędowaniem.

Koncert rozpoczął się brawurowymi występami naszych uczniów, którzy wcielili się w artystów znanych nie tylko w Polsce ale i na świecie. Występom towarzyszył chór. Swoimi umiejętnościami pochwalili się także uczniowie grający na instrumentach. Najmłodsza artystka zagrała na akordeonie kolędę pt. „Wśród nocnej ciszy”, następnie tą samą kolędę wykonała grupa dzieci grając na dzwonkach chromatycznych. Popisy młodych artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W magię świąt wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie, które rozbrzmiewało w całym budynku szkolnym. W śpiew włączyli się wszyscy, bowiem wcześniej zostali obdarowani świątecznymi śpiewnikami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Po wspólnym kolędowaniu można było zakupić różnorodnego rodzaju ozdoby i dekoracje świąteczne. W wykonanie prac zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy obu wiosek. Pomysłowość i twórcza inwencja wykazane przy wykonaniu niejednej pracy wywoływały zachwyt i uznanie w oczach kupujących.

Dziękujemy wszystkim za okazanie serca podczas realizacji przedsięwzięcia.