Pasowanie pierwszoklasistów

Dzień Patrona w naszej szkole, to także święto pierwszoklasistów, którzy tego dnia stają się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. „Mali kandydaci”, przy współudziale starszych koleżanek Wiktorii Brylczak i Marysi Grzempowskiej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym udowodnili, że zasłużyli na przyjęcie do braci uczniowskiej.

Odświętnie ubrani, w granatowych biretach na głowach, złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor szkoły p. Małgorzata Wichłacz dokonała aktu pasowania, poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem, każdego pierwszoklasisty na ucznia a wychowawczyni p. Monika Wojciechowska wręczyła wychowankom dyplomy i legitymacje. Na zakończenie uczniowie kl. I otrzymali upominki od starszych kolegów a zaproszeni goście biuletyny informacyjne promujące naszą szkołę.

Po uroczystości uczniowie chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia, które będzie dla nich miłą pamiątką tego wydarzenia.