WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Lidia Leśna

27 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy wieczór.

W wydarzeniu tym udział wzięli nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście. Wieczór został podzielony na dwie części. W pierwszej - zaprezentowano wiersze i piosenki patriotyczne. Uczniowie zabrali publiczność w podróż przez wieki – począwszy od XVI w., kiedy to Mikołaj Rej z miłości do Polski rozpoczyna tworzyć w języku ojczystym, po wiek XX, w którym literacką nagrodę Nobla odbiera Wisława Szymborska. Uczniowie przedstawili patriotyczne utwory, by udowodnić, jak wielkim słowem jest Ojczyzna. Uświadomili publiczności, jak wielu pisarzy i poetów o niej pisało.

Druga część wieczoru to konkurs recytatorski. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, bowiem uczniowie solidnie przygotowali się do występów. Decyzją jury wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego przedstawiają się następująco:

• I miejsce Lidia Paizert z klasy 6
  • II miejsce Olga Chuda z przedszkola - 5 lat
  • III miejsce ex aequo uczniowie klasy 4 - Julia Radojewska i Cezary Gorynia
  • wyróżnienia: Adrian Wolny klasa 6, Oskar Rosiński i Mikołaj Wiatrowski - klasa 8.

W przerwach między kolejnymi częściami wydarzeń, wszyscy goście mogli spędzić czas w szkolnej kawiarence, racząc się wspaniałymi, domowymi wypiekami oraz ciepłymi napojami.

To był bardzo udany wieczór, który długo pozostanie w naszej pamięci.

Inicjatorką i autorką scenariusza całej uroczystości była nauczycielka języka polskiego - pani Lidia Leśna.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.