DZIEŃ PATRONA

Bożena Walczak - Woźniak

Z okazji obchodów Dnia Patrona szkoły, w tym roku, został zorganizowany Piknik rodzinny.

Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna, a towarzyszyły mu słowa św. Jana Pawła II:

„Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć.”

Uroczystość rozpoczęła się od oddania hołdu Patronowi i odśpiewaniu pieśni o życiu   i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II.

Następnie odbyły się dwa konkursy plastyczne:

- dla przedszkolaków i ich rodziców na ozdabianie kwiatków i określanie wartości rodziny;

- dla uczniów szkoły i ich rodziców na wykonanie lapbooka nt. Patrona szkoły.

Zorganizowano również konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców (tj. tor przeszkód, gra w ping – ponga, zabawy z piłką, skoki na skakance, zagadki, itd.).

Jedną z atrakcji pikniku był pokaz wozu Staży Pożarnej oraz organizacja akcji „Święto pieczonego ziemniaka”.