Turniej w Grabonogu

Przemysław Czajka

Czteroosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Oskar Kaźmierczak(IV), Julita Wiatrowska (V), Oskar Fogt (VI), Sebastian Norman (VII), 5 października wzięła udział w I Powiatowym Turnieju Warcabowym im.Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu.

Uczniowie nasi zmierzyli się z uczniami klas IV-VIII ze szkół w Kunowie, Piasków, Pogorzeli, Krobi,

SP 2 w Gostyniu oraz SP 5 w Gostyniu. Rozgrywki prowadzone były w klasyfikacjach indywidualnych oraz drużynowych. Mimo bardzo dobrego początku turnieju ze strony naszych uczniów, niestety musieli oni w ostatecznym rozrachunku uznać wyższość rówieśników z innych szkół i zajęli drużynowo 5 miejsce. Indywidualnie również reprezentanci naszej szkoły znaleźli się poza podium. Podczas trwania rozgrywek uczniowie skorzystali z poczęstunku oraz w wolnej chwili udali się na zwiedzanie muzeum poświęconemu Edmundowi Bojanowskiemu – patronowi szkoły w Grabonogu, człowiekowi o czułym sercu, który służył dzieciom, chorym, opuszczonym i poniżonym.

Najważniejsze, że uczniowie poznali dokładnie zasady gry w warcaby oraz mogli porywalizować z uczniami z innych szkół. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

Całej czwórce dziękuję za udział w zawodach i godne reprezentowanie szkoły, gratuluję wygranych pojedynków oraz życzę wielu sukcesów sportowych!

scroll back to top