Moje zdrowie, moje prawo

Grażyna Kubiak

W 1948 roku kraje z całego świata połączyły siły i założyły Światową Organizację Zdrowia, aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć bezbronnym.

W rocznicę powstania WHO, czyli 7 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tegoroczne hasło: „Moje zdrowie, moje prawo” zostało wybrane tak, aby bronić prawa każdego i wszędzie do dostępu
do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Z tej okazji w naszej szkole zostały 5 kwietnia zorganizowane szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie w formie zabaw grupowych mieli okazję poszerzyć swoja wiedzę z zakresu zdrowia rozwiązując krzyżówkę i zagadki.