Słodkie pożegnanie z KDK

Nie pożałowali ci, którzy zjawili się na ostatnim spotkaniu Klubu Dobrej Książki. Nie zabrakło ciekawej lektury, dobrej zabawy i słodkiej niespodzianki na zakończenie. Szczególnie cieszyli się uczniowie, którzy zyskali miano najaktywniejszych członków KDK.

W niemal już wakacyjnej atmosferze upłynęło czerwcowe i zarazem ostatnie w roku szkolnym 2014/2015 spotkanie Klubu Dobrej Książki. Przybyli na nie uczniowie na nudę narzekać nie mogli. Korzystając z ciepłej, słonecznej aury, położyli się na kocach na trawie i zatopili w przygotowanej dla nich lekturze. Po przeczytaniu wskazanego fragmentu książki F. H. Burnett pt. "Mały lord" w dwóch grupach z zapałem zabrali się do wykonywania zadań. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, a zespoły zdobyły identyczną liczbę punktów, więc o zwycięstwie zadecydowała szybkość.

Po przeliczeniu wszystkich punktów zdobytych w ciągu roku szkolnego przez członków KDK za obecność i dodatkowe zadania udało się wskazać czworo najaktywniejszych klubowiczów, których pani Szymańska nagrodziła ocenami celującymi za aktywność z języka polskiego. Triumfatorem okazał się Mateusz Rosiński z klasy V. Druga lokata przypadła Nikoli Bartosz z klasy IV, a piąta ex aequo Filipowi Kajochowi i Kacprowi Cieślakowi z klasy V. Pozostali członkowie KDK otrzymali w zależności od liczby zdobytych punktów oceny bardzo dobre lub plusy za aktywność z języka polskiego. Zwycięzcy zostali też uhonorowani upominkami i dyplomami podczas akademii na zakończenie roku. Pożegnanie z KDK okazało się nad wyraz słodkie - uczniowie wybrali się wraz z nauczycielką na lody.