FIFA - rozgrywki gminne

Przemysław Czajka

18 listopada w poniedziałek czworo naszych uczniów udało się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, gdzie rozegrano finał Gminnego Turnieju w FIFĘ 2019, którego organizatorem była MRM w Gostyniu.

Do udziału w rozgrywkach przystąpiło 7 szkół: SP 1, SP 2 , SP 3 , SP 5, SP Sikorzyn, SP Kunowo oraz nasza szkoła. Zawodnicy podzieleni byli na 4 grupy po 7 osób, gdzie rozgrywali pojedynki z każdym z każdym na czterech ekranach i czterech konsolach PS4. Zwycięzcy grup trafiali do półfinału. Bezkonkurencyjnym liderem  jednej z grup był nasz uczeń Mateusz Dzik z klasy VII, który na 6 pojedynków wygrał 5 i 1 z remisował. W półfinale niestety Mateusz musiał uznać wyższość kolegi z innej szkoły. W meczu o 3 miejsce ,gdzie widać było już po zawodnikach trudy zmagań grupowych (4,5 h rywalizacji: gry oraz czekania na pojedynek!) Mateusz ponownie uległ koledze z SP 5. Ostatecznie nasz uczeń zajął w rozgrywkach bardzo wysokie IV miejsce i może pochwalić się największą ilością zdobytych bramek w rozgrywkach grupowych, bo zdobył ich aż 29 a stracił tylko 8. Ponadto w turnieju udział brali także inni nasi uczniowie: Michał Dzik , Hubert Kaźmierczak oraz Mikołaj Wiatrowski, którzy niestety z grup nie awansowali ale niektóre swoje pojedynki w grupach także udało im się wygrać.

Zawodnicy z rąk Pani Magdaleny Rajewskiej opiekuna MRM otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi zawodnicy otrzymali ponadto vouchery do wykorzystania w Media Expert.
scroll back to top