Dzień Patrona 2015

Trzydzieści siedem lat temu zebrani na Placu Świętego Piotra w Rzymie usłyszeli słowa kardynała Pericle Felici: "Habemus Papam (…)Sancta Romana Ecclesia Cardinalem Wojtyła". Tak rozpoczął się pontyfikat Papieża z Polski

W 2000 roku nasza szkoła przyjęła imię Jana Pawła II i od tej pory co roku szesnastego października świętujemy Dzień Patrona.

Tegoroczne uroczystości w szkole zostały poprzedzone Mszą Świętą, którą odprawił proboszcz siemowskiej parafii ks. Marek Kędziora. Następnie cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście przemaszerowali do szkoły.

Dalsza część obchodów Dnia Patrona odbyła się na piętrze przy popiersiu Jana Pawła II. Prowadzący serdecznie powitali wszystkich przybyłych, po czym nastąpiło wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu oraz oddanie hołdu Patronowi Szkoły poprzez złożenie bukietu róż i zapalenie zniczy pod popiersiem Ojca Świętego. Była to bardzo wzniosła chwila. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wichłacz wręczyła przewodniczącej Rady Rodziców pani Anicie Michalak dyplom „Przyjaciel Szkoły”. W tym roku zaszczytu tego dostąpiła Rada Rodziców. W dalszej części uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i nagrodzono laureatów. Wyrazem podziękowań dla Jana Pawła II za Jego pontyfikat był przygotowany przez uczniów pełen zadumy i radości montaż słowno-muzyczny, składający się zewspomnień, nagrań , pieśni i piosenek.

Uroczystość miała wzniosły charakter, a wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zebranych.

Więcej zdjęć oraz nagranie video można obejrzeć pod adresem: http://www.gostynska.pl/galerie/sa-gotowi-w-radosci-i-zabawie-odkrywac-ciekawy-swi,6629/181480