105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Beztytuu Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. To święto poświęcone Ojczyźnie i bojownikom o jej wolność. 11. listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki
o wolność, symbol wiary w zwycięstwo i symbol zwycięstwa.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia dnia 10 listopada  społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnych obchodach Święta Niepodległości. Z tej okazji także, po raz kolejny, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 uczniowie, przedszkolaki oraz pracownicy szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Podkreśliło to jeszcze w większym stopniu podniosła symbolikę tego dnia.