Spotkanie z podróżnikiem

Beata Majchrzak, Monika Słomianna

Dnia 30 listopada 2018r. uczniów naszej szkoły odwiedziła ciekawa postać – podróżnik Eryk Krysowski, który wraz ze swoim kompanem - Szymonem Przebindą podróżują po świecie.

Sami siebie nazywają Przygoda i Przypał, gdyż ich podróże zawsze cechuje duża dawka adrenaliny połączona z różnymi problemami i dziwnymi sytuacjami.
Gość opowiedział o podróży na Saharę i do Senegalu. Podróżnicy poruszali się samochodem dość mocno posuniętym w czasie, co dodatkowo dostarczyło emocji. Uczniowie mogli posłuchać ciekawych opowieści o miejscach, które panowie odwiedzili. Poznali również tradycje panujące w Senegalu, porównali standard życia w Europie oraz w miejscach oglądanych na zdjęciach. Dodatkową atrakcją były również egzotyczne zwierzęta żyjące właśnie w tamtych regionach. Każdy uczeń mógł zobaczyć niezwykły okaz pająka oraz wziąć na ręce krocionoga. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem, a na zakończenie zadawali mnóstwo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu tematem. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej w szkole.